Image 1

Filie

 

                 „Spotkajmy się w bibliotece”

       W dniu 17  stycznia 2019 r. do biblioteki w Biedrzychowicach przybyli uczniowie IV klasy Szkoły Podstawowej. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z ofertą biblioteki publicznej i  zachęcenie  do korzystania z księgozbioru dla dzieci i młodzieży. Zachęceni przez nauczycielkę p. Annę Wołochowską  uczniowie wypożyczyli książki do domu .

     Joanna Nowak

 

 


 

14 stycznia 2019 r. uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Biedrzychowicach przybyli do biblioteki na lekcję poświęconą rozumieniu tekstu. Na początek zostało wytłumaczone jakie ma znaczenie rozumienia  czytanego tekstu w procesie uczenia się. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób uzyskać informacje jak korzystać z encyklopedii i różnego rodzaju słowników. Dzieci rozwiązywały także test ze zrozumienia przeczytanego tekstu. Na koniec kilku uczniów  opowiadało o ostatnio przeczytanych książkach i zachęcali do ich wypożyczenia.

            Joanna Nowak

 


 

Jak w każdy wtorek – 8 stycznia 2019 r. odbyło się czytanie opowiadań dzieciom w Przedszkolu Publicznym w Biedrzychowicach. „ Jamniczek” takie opowiadanie Elżbiety Safarzyńskiej   wysłuchały maluchy. Na koniec opowiadały o zwyczajach  swoich  piesków.

Joanna Nowak

 


 

W miesiącu grudniu w filii bibliotecznej Baszta odbyły się zajęcia pt." Boże Narodzenie na Śląsku". W czasie lekcji uczestnicy dowiedzieli się, jak obchodzono te święta w naszym regionie, jakie były tradycje i zwyczaje. Na zakończenie odbyły się warsztaty na których każdy mógł wykonać świąteczną ozdobę.

Marianna Gornig

 

 


 

„ Tatuś Muminka na rybach” takie opowiadanie Haralda Sonessona wysłuchały starszaki z Przedszkola Publicznego w Biedrzychowicach w dniu 18 grudnia 2018 r. Dzieci następnie dostały  obrazki do pokolorowania, które powieszone zostały  w bibliotece.

  Joanna Nowak

 


 

Wtorek w przedszkolu.

W dniu 4 grudnia 2018 r. w przedszkolu Publicznym w Biedrzychowicach dzieci usłyszały opowiadanie Normana Bridwell’a pt. „ KRÓLICZEK”. Przedszkolaki dowiedziały się jak odpowiedzialny i  sprytny potrafi być pies Clifford, któremu powierzona została opieka nad mały króliczkiem.

Joanna Nowak


 

 

 


 

 

W miesiącu listopadzie w filii bibliotecznej BASZTA odbyły się zajęcia pt." Legendy śląskie".  Dzieci poznały opowiadania o Wodniku, Rusałkach i Chabernicy. Na zakończenie każde z nich kolorowało postać, która najbardziej mu się podobała.

Marianna Gornig                                                             Filia BASZTA

 

                                         ul. Słowackiego 1

 

                                     prac. Marianna Gornig

 

                  

 

Godziny otwarcia

 

poniedziałek 08:00-16:00
wtorek 08:00-16:00
środa 08:00-16:00
czwartek 08:00-16:00
piątek 08:00-16:00