Image 1

Filie

 

W miesiącu kwietniu w filii bibliotecznej BASZTA odbyły się zajęcia pt. "Wielkanoc na Śląsku". Uczestnicy poznali zwyczaje i obrzędy jakie panowały na Śląsku w okresie Wielkanocy. Dzieci brały też udział w warsztatach, na których wykonywały świąteczne ozdoby.

Marianna Gornig

 


 

W miesiącu marcu w fili bibliotecznej BASZTA odbyły się zajęcia pt. "Witaj wiosno". W czasie spotkania  uczestnicy poznawali zwiastuny wiosny, dowiedzieli się jakie ptaki wracają do nas z ciepłych krajów i które zwierzęta budzą się z zimowego snu. Dzieci wykonywały też pracę plastyczną - bociana, który jest symbolem wiosny.

Marianna Gornig

 

 


 

Marcowe spotkania w przedszkolu w Biedrzychowicach.

        12 marca 2019 r. przeczytane opowiadanie to: „ Lubię mycie” Marcina Malickiego. Dzieci po wysłuchaniu tekstu opowiadały w jaki sposób dbają o higienę  rąk i zębów.   

       26 marca 2019r. grupa maluchów wysłuchała wierszyka pt.  „ Koparka Marka”  Nathali   Belineau.  Szczególnie chłopcy interesowali się maszynami opisanymi w tekście.

 

  Joanna Nowak

 


 

Luty w przedszkolu

W miesiącu lutym w Przedszkolu  Publicznym w Biedrzychowicach w ramach cotygodniowych  spotkań  zostały przeczytane opowiadania: „ Księga dżungli”,           „ Wilk i siedem koźląt”, „ Królewski kucyk Roszpunki”. Dzieci wysłuchały treści a następnie oglądały ilustracje i odpowiadały na pytania związane z przeczytanym tekstem.

    Joanna Nowak

 


 

W miesiącu lutym w filii bibliotecznej BASZTA odbyły się  kolejne lekcje pt. " Wiano Panny młodej"

Marianna Gornig


 

Co to jest karnawał? Jak obchodzony jest w Polsce, a jak na świecie? Na te i inne pytania 26 lutego 2019r znalazła odpowiedź młodzież z Internatu OSW, biorąc udział w lekcji pt. "Jak się bawić w karnawale". Na zakończenie zajęć odbył się słodki poczęstunek z karnawałowymi smakołykami.

Marianna Gornig

 


 

Dnia 22 lutego 2019r  dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach  pt. "Strój śląski opolski". W czasie spotkania dowiedziały się z czego składał się tradycyjny ubiór, jakie stroje ubierano do ślubu i na ważne uroczystości.               Po prezentacji każde dziecko samo projektowało  strój ludowy.

 Marianna Gornig


 

„Listonosz Felek”

Dzieci w przedszkolu Publicznym w Biedrzychowicach w dniu29 stycznia 2019r. wysłuchały wierszowanego opowiadania Wiesława Drabika pt. „ Listonosz Felek”.  Przedszkolaki dowiedziały się, że wszystkie listy należy prawidłowo adresować by dotarły do adresata. Ważne też by dzieci znały imię i nazwisko oraz  swój adres zamieszkania w przypadku gdy się zgubią.

  Joanna Nowak


 

 W miesiącu styczniu w filii bibliotecznej Baszta odbyły się zajęcia pt. "Wiano panny młodej". Uczestnicy dowiedzieli się co wchodziło w skład posagu, kto to był swat, jak wyglądało wesele i przenosiny. Na zakończenie każde z dzieci ozdobiło swoją skrzynię

Marianna Gornig


 

W czwartek 24 stycznia 2019 r.  do biblioteki przybyła grypa uczniów z klasy V Szkoły Podstawowej w Biedrzychowicach razem z  nauczycielką p. Anną Wołochowską.  Celem wizyty było zapoznanie się z ofertą biblioteki dla  tej grupy wiekowej oraz wypożyczenie książek na ferie.

   Joanna Nowak

 


 

Dnia 22 styczenia 2019 r. w Przedszkolu Publicznym w Biedrzychowicach zostały przeczytane  dwa opowiadania Czesława Janczarskiego z książki „Nowi przyjaciele Misia  Uszatka”. Dzieci zapoznały się też  z maskotką Misia Uszatka oraz z piosenką o Misiu Uszatku.

Joanna Nowak

 


 

                 „Spotkajmy się w bibliotece”

       W dniu 17  stycznia 2019 r. do biblioteki w Biedrzychowicach przybyli uczniowie IV klasy Szkoły Podstawowej. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z ofertą biblioteki publicznej i  zachęcenie  do korzystania z księgozbioru dla dzieci i młodzieży. Zachęceni przez nauczycielkę p. Annę Wołochowską  uczniowie wypożyczyli książki do domu .

     Joanna Nowak

 

 


 

14 stycznia 2019 r. uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Biedrzychowicach przybyli do biblioteki na lekcję poświęconą rozumieniu tekstu. Na początek zostało wytłumaczone jakie ma znaczenie rozumienia  czytanego tekstu w procesie uczenia się. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób uzyskać informacje jak korzystać z encyklopedii i różnego rodzaju słowników. Dzieci rozwiązywały także test ze zrozumienia przeczytanego tekstu. Na koniec kilku uczniów  opowiadało o ostatnio przeczytanych książkach i zachęcali do ich wypożyczenia.

            Joanna Nowak

 


 

Jak w każdy wtorek – 8 stycznia 2019 r. odbyło się czytanie opowiadań dzieciom w Przedszkolu Publicznym w Biedrzychowicach. „ Jamniczek” takie opowiadanie Elżbiety Safarzyńskiej   wysłuchały maluchy. Na koniec opowiadały o zwyczajach  swoich  piesków.

Joanna Nowak

 


 

W miesiącu grudniu w filii bibliotecznej Baszta odbyły się zajęcia pt." Boże Narodzenie na Śląsku". W czasie lekcji uczestnicy dowiedzieli się, jak obchodzono te święta w naszym regionie, jakie były tradycje i zwyczaje. Na zakończenie odbyły się warsztaty na których każdy mógł wykonać świąteczną ozdobę.

Marianna Gornig

 

 


 

„ Tatuś Muminka na rybach” takie opowiadanie Haralda Sonessona wysłuchały starszaki z Przedszkola Publicznego w Biedrzychowicach w dniu 18 grudnia 2018 r. Dzieci następnie dostały  obrazki do pokolorowania, które powieszone zostały  w bibliotece.

  Joanna Nowak

 


 

Wtorek w przedszkolu.

W dniu 4 grudnia 2018 r. w przedszkolu Publicznym w Biedrzychowicach dzieci usłyszały opowiadanie Normana Bridwell’a pt. „ KRÓLICZEK”. Przedszkolaki dowiedziały się jak odpowiedzialny i  sprytny potrafi być pies Clifford, któremu powierzona została opieka nad mały króliczkiem.

Joanna Nowak


 

 

 


 

 

W miesiącu listopadzie w filii bibliotecznej BASZTA odbyły się zajęcia pt." Legendy śląskie".  Dzieci poznały opowiadania o Wodniku, Rusałkach i Chabernicy. Na zakończenie każde z nich kolorowało postać, która najbardziej mu się podobała.

Marianna Gornig                                                             Filia BASZTA

 

                                         ul. Słowackiego 1

 

                                     prac. Marianna Gornig

 

                  

 

Godziny otwarcia

 

poniedziałek 08:00-16:00
wtorek 08:00-16:00
środa 08:00-16:00
czwartek 08:00-16:00
piątek 08:00-16:00